Weteran UFC rywalem Mateusza Gamrota na KSW 39?
Wszystkie

Wygląda na to, że znamy już rywala Mateusza Gamrota (nr 2 w rankingu SSW) na gali KSW 39: Koloseum, która 27 maja odbędzie się na PGE Narodowym. 30-letni weteran UFC – Norman Parke jest bliski finalizacji kontraktu z polską federacją, o czym poinformował na Twitterze.

Parke w latach 2012-2016 występował pod banderą amerykańskiej organizacji. W niej zwyciężył pięć pojedynków i przegrał trzy, z czego wszystkie dopiero po decyzjach sędziów, w dwóch przypadkach niejednogłośnych. Od momentu rozstania z UFC „Stormin” stoczył dwa pojedynki, po jednym dla ACB i BAMMA, w których zwyciężył Andrew Fishera i Paula Redmonda. Fighter z Bushmills to znakomity grappler, który ponad połowę swoich walk wygrał przez poddania.

Beltor reklamaIrlandczyk z Północy już w połowie 2016 roku deklarował chęć walki z Mateuszem Gamrotem (MMA  12-0), gdy ten na KSW 35 zwyciężył cenionego Mansoura Barnaouiego. Wówczas jednak jednak propozycja ta nie przypadła do gustu włodarzom polskiej federacji. W Europie ciężko jednak o dobrych i wymagających rywali dla mistrzów KSW, stąd z pewnością jego kandydatura musiała zostać wzięta pod uwagę w przypadku hitowej gali na Stadionie Narodowym. Według współwłaściciela federacji, Martina Lewandowskiego, do potwierdzenia Parke’a jako rywala „Gamera” pozostało kilka małych kroków. Oczekujmy więc oficjalnego ogłoszenia tego starcia.

Jeżeli Norman Parke (MMA 23-5-1) zostanie rywalem Mateusza Gamrota, to włodarzom KSW do skompletowania całej karty walk pozostanie tylko rywal debiutującego w MMA Damiana Janikowskiego.

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

FACEBOOK

Nadszedł czas, aby ten świat wojowników został doceniony i uhonorowany marką o której każdy zawodnik będzie mówił z dumą. Wszystkie produkty BELTOR: suplementy, odzież i akcesoria są specjalnie projektowane dla tych, którzy utożsamiają się ze światem sportów walki.